gruphepsi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
gruphepsi

En iyi hepsiciler sitesi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Röpörtaj

YazarMesaj
beste-idil-sofia
Admin
Admin
beste-idil-sofia

Kadın
İş/Hobiler : oyun oynamak
Lakap : rock cu kız
Hepsiden En Sevdiğim Kişi : Röpörtaj 1-86
sanal hayvanın : Röpörtaj 12atoe8ea2
fovari çiftin : Röpörtaj Crazyipek01_cemremre

Röpörtaj Empty
MesajKonu: Röpörtaj   Röpörtaj EmptyÇarş. Şub. 04, 2009 12:19 pm

Sarı_$eker:
İşte bir röportaj
İKİNCİ KLİP “VAY BE BEN NEYMİŞİM”E GELDİ. BİRAZ KLİP ÇEKİMLERİNDEN BAHSEDELİM. NERELERDE YAPTINIZ ÇEKİMLER BOYUNCA ?

İkinci klibin “Vay be Ben Neymişim” olmasına karar verdik. Bana göre çok güzel bir klip oldu. Çok da yorucu oldu benim için. Dış çekimler bir, iç çekimler bir gün olmak üzere çalışmalar iki gün sürdü. Dış çekimlerde bisiklete binmek zorunda kaldım uzun süre ve bir hayli uzun bir yol kat ettim. Ne zamandır bisiklete binmiyordum, iyi oldu benim için. İki gün çekimlerde dev bir projeksiyon ekranının arkasına geçip eş zamanlı olarak görüntüden kendimi yakalamaya çalıştım. Epey zor bir işti. Yönetmenimiz DNA’dan Emir Khalilzadeh’di.

PEKİ NASIL KARAR VERDİNİZ İKİNCİ KLİBİN BU ŞARKIYA GELMESİNE ?

“Vay be Ben Neymişim” benim çocukluk arkadaşım Ferda Orçun Aca’nın bir şarkısı. O da benim gibi hem davulcu, hem besteci hem de şarkıcı. Sağolsun bu şarkıyı yapıp bana verdi. Biz başka şarkıları da düşünmüştük ikinci video için ama bu şarkıyı 7’den 70’e herkes çok sevdi. Biz başka şarkıları da düşünmüştük ama hangisi olsa diye karar veremedik. Sonra radyo’ları takip ederek karar vermeye çalıştık. Radyolarda da o çıkınca ikinci klip için biz de onu seçtik. Bence de çok şirin ve güzel bir şarkı.

KONSER TEMPONUZDA ÇOK YOĞUNDU SON ZAMANLARDA. PEKİ 2008’İN KONSERLERLE İLGİLİ İLK PROJELERİ NELER ?

İlk albüm tanıtım konserimi Taksim Balans’da verdim. Gerçekten çok güzel bir konserdi benim için. Süperdi... Nev de çıktı sağolsun, benimle bir şarkı söyledi. Sonra ben de ona bir performansında davul çaldım. Gece benim için çok güzeldi. Sonra festivaller ve konserler geldi ardı ardına. Şimdi Ankara’da konserlerimiz olacak. Ocak’da yeni yıl projelerimiz var ve ardından da konserler yoğunlaşacak. Bol konserli geçiyor yani şu son zamanlar.

ewet arkadaşlar yeni bi röportaj görür görmez kopyala-yapiştır yaptım
KONSER REPERTUARINIZI NASIL BELİRLİYORSUNUZ PEKİ ?

Ben repertuara hakikaten çok önem veriyorum. Bencillik yapmamaya, sadece kendi sevdiğim şarkıları söylememeye çalışıyorum. Senelerce edindiğim deneyimden şuna karar verdim; bir grup sadece kendi zevk aldığı parçaları çalarsa insanlar bundan çok sıkılıyorlar. Benim zevk aldığım ama onların da seveceği şarkılar seslendiriyorum. Hem yerli hem yabancı hem de arabesk parçaları coverlıyorum ve sahnede bunları da seslendiriyorum. Böylece hem ben hem dinleyici mutlu ayrılıyor konserden.
$arı_$eker:
GÖKÇE

BU REÇELİN
TADINA
DOYULMAZ

Bu yazın en tatlı,en eğlenceli albümlerinden birisi Gökçe'nin "Böğürtlenli Reçel'i.Alen Konakoğlu prodüktörlüğünde yapılan "eğlenceli rock" tarzındaki albümü dinlemeye doyamayacaksınız.

Albümün tarzı "eğlenceli rock".genelde bizde pek rastlanmaz eğlenceli rokc albümlerine...

Rock denildiğinde genelde akla ilk olarak gitar,bas ve davul gelir.Biz ise Alen Konakoğlu ile hiç kural düşünmedik ve genel rock kalıplarının dışına çıktık.Darbuka ekledik,Arap kemanı ekledik,nefesliler ekledik.Böylece ortaya eğlenceli birşey çıktı;o eğlence hem şarkıların kendisinden hem de biraz buradan geliyor.insanda dans etme isteği uyandıracak birşey çıktı ortaya.O yüzden de "eğlenceli rock"dedik.Besteleri yaptığım dönemde de hep böyle hayal ediyordum.Ki darbukayı çok seviyorum ritim çok sevdiğim için.Alen'e dedim ki ne olur bu şarkılara darbuka koyalım,sonra Arap kemenının yakışacağını düşünüp klasik kemen yerine onu koyduk.

Zaten Alen Konakoğlu tam adamı darbuka,keman gibi enstrümanların...

Tabii tabii,o çok sever zaten darbuka keman.Yapılan şeyin de iyi olduğuna inanıyoruz biz.

Alen'in albüme olan katkısı çok fazla.Davullar ve gitarların bir kısmını çalmış,aranjmanlarla beraber iki şarkının müziği onun ve son olarak albümün prodüktörü de Alen.Nasıl bir araya geldiniz?

Alen'le uzun yıllardır tanışıyorduk biz.Benim davul mağazasında çalıştığım dönemlerden.Albüm çıkarmak istediğimi biliyordu.O sıralar Okul ve Pardon filmleri için müzikler yapmıştı,zaman olarak çok müsait değildi birisine aranje yapmak için.Ama sonra böyle bir karar aldı ve albümü beraber yapalım dedi.Ben de hemen kabul ettim.Alen'in stüdyosu olan Kulube de kayıtlara başladık ve bugüne geldik.Ben bestemi yaparken kafamın içinde nasıl hayal ettiysem Alen öyle yaptı.O nedenle çok memnunum.Davullarıda o çaldı ki zaten o varken benim çalmam biraz saçma olurdu

Bizim dinleyicilerimizin benzetmeleri meşhurdur ya,video izlendiği zaman bir Avril Lavigne benzetmesi kurulabilir mi sence?Onun da yatığı müzik eğlenceli...

Müzik olarak alakasızım ama belki sırf saçım uzun ve sarı diye benzetebilirler.Ben kendim olarak davrandım.Tamamen kendi kıyafetlerimden oluşan,o gün yaptığımız çok samimi bir video klip o.Çok alakasız yorumlarda gelebiliyor açıkcası bilmiyorum artık kim neye benzetir.

Albüm her şeyiyle bir yaz albümü.şarkılar,kapak tasarımı,video...

Evet,madem yaz döneminde çıkıyor her şey ona uygun olsun istedik.Kostümleri Cindy diye bir arkadaşımla beraber düşünüp tasarladık.Fotoğraflardaki fikir yani davul çaldığım için bagetleri ve zilleri asma fikri Fatih Demir'den çıktı.Açık havada yaptık çekimleri.Video da aynı şekilde.Önemli bir şey daha var;son dönemde modacılarda,tasarımcılarda,medyada ve çevrecilerde yeşil mesaj verme gibi bir durum var küresel ısınmaya karşı olarak.Eğer küresel ısınmaya karşı daha dikkatli olmazsak albüm fotoğraflarındaki gibi yeşillikler kalmayacak diyerek aslında biz de bi yeşil mesaj veriyoruz.

Birçok kişi seni ilk olarak davulcu kimliğinle tanıdı.Davul öğrenme döneminden bahseder misin?mesela kimlerle çalıştın?

Evet,davulla ilgili olarak ilk Drum Club'ta çalışmaya başladım,daha sonra Burak Gürpınar yardımcı olup bir şeyler gösterdi.Alen zaten düzenlemeleri yaparken bir şeyler gösteriyordu.Ama Volkan Öktem'den ders aldım ben esas.O normalde ders vermez mesela,ben dükkanının önünden geçerdim o da bana gel derdi.Ben de peşinden koşardım.Ondan öğrendiklerim çok önemliydi benim için.Onun gibi çalamıyorum belki ama... Bu arada davulu bırakmaya pek niyetim yok.D-She projesi var mesela İlke Devrim Duman ile.MySpace sayfamda kısa bir videosu var hatta...

Cover yaptığınız dönemde davulunu çalmaktan en çok keyif aldığın şarkı hangisiydi?

Nerd'in "She Wants To Move".Duygusu çok güzeldi.Çok zevkliydi,dans ede ede çalıyordum onu.Britney Spears'ın "Toxic" şarkısını rock olarak uyarlamıştık mesela,ondan da çok keyif alıyordum.

Bundan sonra konserlerinde hangi cover'lar olacak?

Eğlenceli şarkılar olacak yine.Athena'dan "Beyoğlu" var mesela,Duman'dan "Oje" ve "Bebek".Eski şarkılardan bazılarını yeniden düzenleyip söylemek istiyorum.

İnternet ile aran nasıl?

İnterneti sevmiyorum.Bir tek msn'e giriyorum,onda da kendimi çevrimdışı gösteriyorumÇünki resim ve müzik ile alakalı bir alışveriş için giriyorum msn'e de.Bir de MySpace sayfama bakıyorum,ne yazılmış diye bakmak için üç dört kez giriyorum kendi sayfama,onları cevaplamaya çalışıyorum.Onu takip ediyorum.Onun dışında hiç ilgilenmiyorum internetle,zaten sinirleniyorum.O kadar saçma insanlar,o kadar saçma yorumlar var ki...Benim ile ilgili yorumları geç,başkaları ile ilgili yorumları okudukça sinir krizleri geçiriyorum.

Bir ara forumlarda "Alen Konakoğlu mu Burak Gürpınar mı?"başlıkları vardı...

Ya o kadar komik ki... Alen'le Burak görüşüyorlar mesela ve çok gülüyorlar bu olaya.mesela şöyle komik şeylerde var;Alen'in workshop'u olmuştu ona korkunç laflar gelmiş.Bir araştırdık hep Burak'çılar mesela.Galatasaray'la Fenerbahçe sanki.İkisi de müzisyen...İşin komik tarafı bana da yansıdı bu.Albümde Alen Konakoğlu ismi var diye eleştiriler gelmiş,bir baktım altında "Burak Kolonisi" yazıyor.Çok komik ya.Çok gereksiz bence ama daha küçükler sonuçta.Ki biz Burak'la da çok severiz birbirimizi ,görüşürüz,telefonlaşırız,playstation falan oynarız.

Playstation oynuyorsun yani?

Ya oynayamıyorum,zorla oynattırılıyorum Araba yarışı falan oynuyorum zaten başka oyunları oynayamıyorum.
http://bestehepsi1.yetkinforum.com

Röpörtaj
1 sayfadaki 1 sayfası